NOVINKY

KNR 2019: STAŇTE SA SÚČASŤOU ÔSMEHO ROČNÍKA KOŠICE NIGHT RUN
Pridal: Administrator, 27.08.2019

Noční bežci sa na trať postavia už šiesteho septembra.
Centrum Košíc sa už o desať dní premení na veľkú bežeckú dráhu. Dokonalú kulisu budú športovcom opäť vytvárať fanúšikovia popri trati i v cieli.

Košice Night Run má stále miesto na bežeckej mape a nie je obľúbený iba u Východniarov. Každý rok sa na beh hlásia bežci z celého Slovenska i zo zahraničia. Na trati dlhej desať kilometrov (10K) sa stretnú profesionáli i rekreační bežci už 6. septembra. Na štarte budú opäť i žiaci košických základných škôl, ktorí odbehnú jeden okruh (5K).

Bežecká udalosť, ktorú by ste si nemali nechať ujsť
Súčasťou Košice Night Run 2019 budú hudobné pódiá s dídžejmi, živé kapely, dokonale osvetlená trať i atraktívny program na hlavnom stage. Organizátori nič nenechávajú na náhodu a dôkladne sa pripravujú. Spolu s primátorom mesta Košice Jaroslavom Polačekom absolvovali kontrolný deň trate 21. augusta 2019.

"Prvým cieľom je bezpečnosť, preto si aj s riaditeľom pretekov prechádzame tie miesta, ktoré považujeme za problémové. Čo vieme, odstránime a všetko chceme urobiť tak, aby sa všetci bežci cítili dobre. Sme radi, že toto podujatie má svoju tradíciu a verím, že všetci účastníci odídu opäť s úsmevom," uviedol Polaček pre Košice Online.

Košice Night Run má svoju dlhoročnú tradíciu a nezastupiteľné miesto v sérii obľúbených športových podujatí. "Pripravujeme sa naozaj stopercentne, aby sme opäť potvrdili, že Košice Night Run je najprestížnejší nočný beh na Slovensku," uzavrel hlavný organizátor Marek Petráš z Rádia Košice.

Pripomeňme, že okrem jedinečného zážitku či skvelého výkonu si bežci aj v tomto ročníku odnesú medailu v originálnom dizajne - bez ohľadu na výsledok. Tričko, tiež v novom dizajne pre ročník 2019, získa prvých 2000 zaregistrovaných bežcov. Ak ste sa k nim ešte nepridali, poponáhľajte sa, počet bežcov je limitovaný. Už dnes je prihlásených viac ako tisíc účastníkov behu. Viac informácií nájdete na www.nightrun.sk


---------